Březen 2012

Vlažní či nezblbnutí Češi

24. března 2012 v 11:40 | ?-nom
Článek je reakcí na ohlas při uvedení nového iPadu na český trh, konkrétně shrnutém v tomto článku - http://datarama.aktualne.centrum.cz/clanek.phtml?id=738444

Jablko nebo jablko

Na pomyslném vrcholku inovací a novinek v oblasti IT stojí dnes firma Apple. Její výrobky poskytující vesměs stejné služby akorát v jiném komfortu a velikosti přístroje zná nejspíš každý. Právě proto, že jsou dnes uznávány jako nejúspěšnější v oboru se podle jejich odbytu dá i měřit chuť lidí po těchto nejnovějších novinkách.

Tento týden se u nás začal prodávat nový iPad 3 a ve výše uvedeném článku ze serveru Datarama je uveden údiv nad tím, že před otevřením obchodu před mín postávala jen desítka lidí oproti začátku prodeje např. v Japonsku nebo Německu, kde se již od noci třepaly davy lidí na novou placku a internetem a vším co již vlastně mají. Je také dobré zmínit, že většina lidí, kteří si přišli počkat na iPod 3 již vlastní samozřejmě iPad 2 a tudíž jediným důvodem proč si přišli koupit iPad nový je výborná předsvědčevací schopnost firmy Apple. Přestože jsem v ČR nezaznamenal nějakou mediální kampaň pro podporu iPadu nebo i jiných výrobků od Applu,tak mnoho lidí věří, že prostě MUSÍ mít ten nový výrobek a zdůvodňují to pouze tím, že je LEPŠÍ.

Pokud si dám tyto věci do kontextu s tím, že plno lidí na Zemi stále zajímá pouze to, jestli mají co jíst nebo pít, tak mě přepadá vcelku smutek. Naopak smát se mi chce, pokud si uvědomím, že všichni tito lidé jsou ti, kteří vlastně chtějí mít to nejlepší a nejnovější autíčko na ovládání a jsou vlastně oběti šikovného marketingu, kdy vás jednoduše předvědčí, že něco zbytečného je vlastně tou nejdůležitější věcí na světě.

Jsem rád, že před těmi obchodu alespoň v ČR nečekaly davy lidí a neběžely tam mexické vlny, protože slovy sloganu jednoho obchodního řetězce si můžeme říct, že "tady je svět ještě v pořádku". :-)

Volby na Slovensku a co v Česku?

12. března 2012 v 20:55 | ?-nom
Výsledek voleb na Slovensku říká jasně, že na příští (asi) čtyři roky tam bude vládnout levice v čele s Ficem. Na první pohled by se dalo říci, že je to špatně, když se podíváte na populismus a sliby ze strany Smeru. Na druhý pohled, když se podíváte čím si prošla především slovenská pravice, je potřeba, aby se politická garnitura proměnila. To se stane v právě v této situaci, když strany namočené v korupci dostaly jasnou facku od voličů a minimum hlasů. Logicky z toho musí vyvodit to, že s těmito osobnostmi, které je vedli dosud se nikam neposunou a ti tzv. "dinosauři" by měli odejít a s nimi i jejich "opičí" praktiky. Co se týká Smeru, který má dneska podporu skoro poloviny voličů, tak odhaduji, že nenaplní svoje těžko naplnitelné sliby a lidé tedy odhalí prázdnost slov od populistů jako je Robert Fico na Slovensku nebo byl Jiří Paroubek v ČR. Obnova začne zprava a za nějakou dobu se určitě přesune i na levou stranu politického spektra.

Slováci napřed?

Skoro bych řekl, že s odstupem času i naším bratům Slovákům jejich předčasné volby závidím, i když byl ještě do nedávna můj názor opačný. To jsem ale ještě netušil, jakých opičáren je schopná naše vláda. Zde nám diktuje bič, ale aby se zavázala na vyšší úrovni k nezadlužování, to neudělá "protože nám to nic nepřinese ani neodnese" - jsem jiného názoru, pardon. Do toho nám předloží návrh na další škrty a znovu na výdajové stránce (jak jinak, když vládne pravice). Pokud se má šetřit, tak to má být rovnoměrně na výdajích (snížit) a příjmech (zvýšit). Vláda v čele s ODS ale jen těžko zvedne jakoukoliv přímou daň a proto bych skoro uvítal, aby se vlády ujala levice, protože ta praktikuje politiku opačnou a tím by se "váhy vyrovnaly". Bohužel ale nevím, zda mám věřit ČSSD, že bude také šetřit a proto mě mrzí, že jsme jako 25 ostatních zemí nevyužili jedinečné šance zakázat rozhazovat peníze jak levici, tak pravici...ale slovy premiéra "vždyť by nám to přece nic nepřineslo" :-)


Vyjádřete svůj názor na to kam by se mě ubírat Evropa s ní i Česko... DISKUZE - ZDE

... investor? Stát se investorem není vůbec těžké, třeba narozdíl od lékaře, protože vzdělání není povinné, ale na druhou stranu je určitě doporučené. Jsou investoří, které znáte z filmů, třeba na Wall Street, jak mávají svými akciemi a neustále někam telefonují a křičí. To jsou profesionální investoři, které investování živí. Jenže investovat se dá i jinak, jednodušeji. V dnešní moderní době k tomu stačí PC, internet a správný program...více

... Evropa pozvolna nakročila na cestu větší integrace, protože chce vytvořit fiskální unii, která připravý státy o část jejich suverenity, protože budou muset dodržovat pravidla stanovená EU - to především v oblasti zalužování se. Jedná se o to, že státy, které se připojí k této fiskální unii, se nebudou moci zadlužit nad určitou hranici, jinak jim budou uděleny sankce....více

...premiér vlády "rozpočtové opovědnosti", která má za cíl snižovat dluhy této země nepříjme smlouvu, která ho k tomu zaváže, a proto i kdyby tu byla jiná vláda a jiný premiér, tak bude zadlužování kontrolováno. Určitě existují důvody proč nejde na určitou věc přistoupit. Jenže...více