Kulhající vůl

1. února 2012 v 8:59 | ?-nom
Proč "kulhající vůl"?
Protože přesně, tak bych nazval terminologií našeho pana premiéra naší zemičku českou.
Nejenže máme za prezidenta člověka, který trpí potřebou být nejchytřejší na světě a neustále být v menšinové opozici vůči komukoliv a čemukoliv, ale my ho dokonce posloucháme! Ono slovo "my" není uplně přesně, ale poslouchá ho pan premiér, který nás vlastně všechny reprezentuje - nebo alespoň na skončeném summuti EU k přijetí smlouvy o fiskální unii reprezentoval.

Shrňme si tedy co se vlastně stalo:

Z 27 států EU se 25 rozhodlo schválit dohodu, která je zavazuje k dodržování max. schodku rozpočtu a v případě nedodržení hrozí sankce. Tato dohoda bude platit jen v zemích platících eurem a v těch, co ho nemají (jako ČR) začne platit až ho příjmou.
OK, takže 25 zemí jde do toho a kde máme ty odpadlíky. Jedním z nich je Velká Británie, o které se to ale již vědělo předem. Důvody nejsem nepochopitelné - velká ekonomika, ostrovní země, nechce se jí omezovat její finanční průmysl. Tím druhým je země ležící ve středu Evropy, země, která obchoduje prakticky jen se státy, které jsou v EU a přijaly tuto dohodu a také země, která se již dvacet let zadlužuje a ve které se již dvacet let korumpuje "ostošest" - není to hned několik signálů k tomu, že je prostě potřeba nad námi držet bič?!

Premiér vlády "rozpočtové opovědnosti", která má za cíl snižovat dluhy této země nepříjme smlouvu, která ho k tomu zaváže, a proto i kdyby tu byla jiná vláda a jiný premiér, tak bude zadlužování kontrolováno. Určitě existují důvody proč nejde na určitou věc přistoupit. Jenže koukněme se jaké zdůvodnění si pro nás Petr Nečas připravil. Prý, že nevíme jak smlouvu ratifikovat - jenže to už se snad vědělo před tím, že nevíme (nebo spíš nechceme vědět?).

Mám rád personifikaci, tedy přenesení významu na základě podobnosti (kterých používá např. pan premiér velmi rád), proto jsem na závěr článku jednu takovou přenesenou Evropu zpracoval:

Třída XY, ve které je 27 žáků má jet na pobyt do Itálie. 25 žáků se k pohytu přihlásí a na pobyt chce jet. Další žák, říkejme mu Pepa, nechce jet do Itálie, protože má doma všechno, co potřebuje a zdá se mu, že by svou účastí spíš strádat. To jsou důvody, které těch 25 žáků chápe a i když jsou na Pepu naštvaní, tak s ním prostě nepočítají. Pak je tu ještě ten poslední žák, třeba Honza, který by se rád podíval k moři do Itálie, často o tom dokonce mluví a je vidět, že to chce. Jenže jeho táta Vašek ho tam nechce pustit a říká mu, že stačí když pojede jenom na Mácháč nebo na Lipno, že mu to výjde stejně. Když se měl Honza ve škole vyjádřit, tak se ostatním zmínil o tom, že jeho táta nechce, aby jel do Itálie a současně jim ještě řekl, že neví jak má vyplnit potřebnou přihlášku, na které má být rodičovský podpis. Když tohle ostatní spolužáci slyšeli, tak se Honzovi dost dovili a upřímně ho nechápali (vždyť Honza přece chce jet do Itálie, tak co do toho má zasahovat jeho táta), a proto s ním vlastně přestali počítat.

Otázkou je jak z toho dostat Honzíka ven? 8-)

Mám návrh: Co kdyby se Honza na svého tátu s prominutím vyprd, zašel za maminkou, která by mu přihlášku podepsala a konečně se začal chovat jako chlap, který ví co chce a jde si za tím!

Teď musíme být v zahraničí vnímáni jako země zbabělých, nerozhodných babochlapů, která (jak jinak) NEVÍ CO VLASTNĚ CHCE!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Vyjádřete svůj názor na to kam by se mě ubírat Evropa s ní i Česko... DISKUZE - ZDE

... investor? Stát se investorem není vůbec těžké, třeba narozdíl od lékaře, protože vzdělání není povinné, ale na druhou stranu je určitě doporučené. Jsou investoří, které znáte z filmů, třeba na Wall Street, jak mávají svými akciemi a neustále někam telefonují a křičí. To jsou profesionální investoři, které investování živí. Jenže investovat se dá i jinak, jednodušeji. V dnešní moderní době k tomu stačí PC, internet a správný program...více

... Evropa pozvolna nakročila na cestu větší integrace, protože chce vytvořit fiskální unii, která připravý státy o část jejich suverenity, protože budou muset dodržovat pravidla stanovená EU - to především v oblasti zalužování se. Jedná se o to, že státy, které se připojí k této fiskální unii, se nebudou moci zadlužit nad určitou hranici, jinak jim budou uděleny sankce....více

...premiér vlády "rozpočtové opovědnosti", která má za cíl snižovat dluhy této země nepříjme smlouvu, která ho k tomu zaváže, a proto i kdyby tu byla jiná vláda a jiný premiér, tak bude zadlužování kontrolováno. Určitě existují důvody proč nejde na určitou věc přistoupit. Jenže...více