Žádný strach, protože my víme!

3. ledna 2012 v 20:19 | ?-nom
I pokud pominu údajný konec světa, tak nejsou vyhlídky na letošní rok vůbec růžové. Máme se tedy bát?

To určitě ne, protože jsou mezi námi lidé, kteří vědí, jak problémy řešit, proto postačí, když začneme naslouchat a otevřeme oči ;-)

Chtěl bych čtenářům tohoto blogu, kteří se zajímají nějakým způsobem o ekonomiku nebo třeba jen sledují současné krize doporučit blogy či články některých lidí:

Petr Robejšek"Nebezpečí pro eurozónu trvá tak dlouho, dokud její vůdci nepohřbí praotce Svatopluka. V dnešní sestavě je celek slabší, protože je vždy vydíratelný. Řecko je sice oficiálně bankrot (dlouho se to nesmělo vyslovit, aby se to prý nepřivolalo) a přesto mu eurozóna přisypává miliardy. A tak se spekulantům vyplatí vsadit na další bankroty. Mimochodem, krátce před rozhodnutím o padesátiprocentním "hair cut" kupovali investoři řecké dluhopisy za třicetpět procent jejich hodnoty. Dobrý obchod, není-liž pravda?"

(mimochodem dostal 91 % plusových bodů, což potvrzuje jeho schopnost sdělit složité věci jednoduchým jazykem)

Milan Zelený 


Úryvek z nejnovějšího článku zabývajícího se právě transformací letošního roku s názvěm 2012: Jak dál?:

"Rok 2012 bude rokem velkých změn na celém světě, ale obzvláště ve vyspělých společnostech USA, Záp. Evropy a Japonska. Jestli tomu tak bude i v české kotlině již nezáleží na politických "elitách", ale na veřejnosti prostých voličů, kteří si často neuvědomují svoji sílu. Jedinou alternativou k potřebné změně je existující status quo, tj. udržení režimu 4R tj. rozkrádání, recyklace, rekorytarizace a rozprodávání ještě dále a hlouběji do 21. století."

(doporučuji si pustit minimálně první část zabývající se řekněme tzv."služební revolucí" - určitě se tomuto tématu budu věnovat i já zde na blogu)


Na závěr bych vám ještě doporučil text Tomia Okamury s názvem Okamurův novoroční projev, ve kterém mimo jiné píše:

"V čase krizí Češi, Moravané i Slezané čas od času ukázali, že v nich stále je síla, hrdost, elán pohnout zemi k lepšímu. Obětovat se, bojovat a pracovat pro druhé. Jen škoda, že tenhle elán si po čase necháme ukrást částí našich elit. Jedno, zda oprávněně či ne. Tahle země není zemí jednotlivých politiků, co nás tu tam zradí nebo podvedou. Tahle země je zemí naší, našich předků a našich potomků. Pro ně ji dělejme lepší. Dělejme také děti a tyto děti také dělejme lepší, slušnější, pracovitější."

Jak se také dočtete v tomto článku, tak ekonomika není to nejdůležitější v životě a s tím mohu jen souhlasit! :)

Odkazy na články, z kterých jsou použity úryvky jsou umístěny přímo u nich.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Vyjádřete svůj názor na to kam by se mě ubírat Evropa s ní i Česko... DISKUZE - ZDE

... investor? Stát se investorem není vůbec těžké, třeba narozdíl od lékaře, protože vzdělání není povinné, ale na druhou stranu je určitě doporučené. Jsou investoří, které znáte z filmů, třeba na Wall Street, jak mávají svými akciemi a neustále někam telefonují a křičí. To jsou profesionální investoři, které investování živí. Jenže investovat se dá i jinak, jednodušeji. V dnešní moderní době k tomu stačí PC, internet a správný program...více

... Evropa pozvolna nakročila na cestu větší integrace, protože chce vytvořit fiskální unii, která připravý státy o část jejich suverenity, protože budou muset dodržovat pravidla stanovená EU - to především v oblasti zalužování se. Jedná se o to, že státy, které se připojí k této fiskální unii, se nebudou moci zadlužit nad určitou hranici, jinak jim budou uděleny sankce....více

...premiér vlády "rozpočtové opovědnosti", která má za cíl snižovat dluhy této země nepříjme smlouvu, která ho k tomu zaváže, a proto i kdyby tu byla jiná vláda a jiný premiér, tak bude zadlužování kontrolováno. Určitě existují důvody proč nejde na určitou věc přistoupit. Jenže...více