Žít naplno!

8. září 2011 v 20:39 | ?-zof
Co si myslím o pádu letadla s (nejen) českými hokejisty na palubě a jejich smrti? Co jde změnit - život nebo smrt? A proč je potřeba se chránit před médii?

Smrt není tím špatným

To, že někdo umřel už nejde vzít zpět. Je možné řešit proč se to stalo a někoho popřípadě potrestat, ale nikoho to nevrátí. Toto platí pro každého jednoho člověka. Denně umírají tisíce lidí! Jenže nejde o smrt pro tu snad nežijeme. Podle mě jde spíš o život. Jinak řečeno nikdo nežije proto, aby umřel, ale nikomu se to nevyhne. Nemůže ani ovlivnit kdy se tak stane. Můžeme se jedině snažit žít "každou chvíli tak jako by to byla jeho poslední" - prostě naplno! O to jde. Až umřete tak už nebudete mít šanci postavit domek pro děti, oslovit tamtu slečnu nebo zkusit něco nového. Smrt je součástí života a proto je jistotou, která se nemusí nijak řešit, jenže život - to je oč tu běží!

Nikdo není lepší ani horší

Víte, trošku mě zaráží jakou lavinu strhla v Česku smrt našich třech skvělích hokejistů. Nechci je tím shazovat, byli výborní ve hře a věřím, že i skvělí lidé. Jenže jak už jsem psal denně umírá tolik lidí, o které se nikdo nezajímá. Je možná dobré připomenou, že v tom letadle nezahynuli jen tři češi, ale i dalších více než třicet lidí. O to se v Česku možná nikdo nezajímá. Je to pouze můj názor, ale připadá mi to sobecké...právě z toho důvodu, že nikdo není lepším ani horším člověkem než kdokoliv jiný.

Informace dnes potřebují kontrolu

Trochu odbočím od tématu, ale k věci související s tím vším. Jak jste se dozvěděli o této události? Věřím, že by 90 % lidí odpovědělo z médií (ať už to je TV, zpravodajské servery, FB nebo rádio). Poprvé jsem tuto věc, o které chci psát zaznamenat při atentátu v Norsku. Jde o to, že zprávy o počtu obětí, způsobu útoku atd. všechny tyto hrůzné informace koukali ze všech rohů internetu, TV prostě všude. Včerejší událost s hokejisty měla tento efekt ještě silnější. Na facebooku se prakticky nehovořilo o ničem jiném, vznikali skupiny na uctění jejich památku atd. Neříkám, že to je špatně! Jen mě mrzí, že vždy mají takovýto, řekl bych, globální efekt pouze smutné nebo vlastně dokonce jen tragické události. Pokud se dozvím něco takového tak mi to moc nepomůže a když to na mě kouká z každého rohu tak se to ještě zhorší. Naštěstí věřím, že je vše pořád v našich rukách. Vězte, že můžete vypnou TV, rádio a vše. Já to docela doporučuji, protože mediální smršť je v dnešní době asi věc již naprosto normální. Právě to, že žijeme v demokracii bez cenzury a nemusíme poslouchat tajně rádio Svobodná Evropa na nás přenáší to zodpovědnost, abychom si o tom co chceme slyšet rozhodovali sami a informace filtrovali.


Na závěr zmíňka o jedné věci, která mě také mrzí, zde jsou dvě videa, která reagují na událost již zmíněnou:
O co jde?

První video je od Bruna a Kazmy (internetového baviče), vyjádřili v něm poctu zesnulým hokejistům, také úplně nesouhlasím s formou rapujících týpků s brýlemi, ale já se dívám na obsah a v něm jde podle mě od 2:08 o to samé co jsem zde psal. Tudíž s ním souhlasím. Druhé video je od Aika (internetového komika) ten v něm kritizuje Kazmu, že se chce zviditelnit na této události. Je to jeho názor, já s ním nesouhlasím.

Co mě na tom, ale mrzí ??!

Že tahle událost vyvolává jen další spory mezi lidmy a to je myslím mnohem smutnější než celá událost sama...:-(
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Lee Lee | Web | 8. září 2011 v 20:44 | Reagovat

Zajímavý šlánek. ;-)

2 Elinai Elinai | Web | 8. září 2011 v 20:59 | Reagovat

mám úplne rovnaký názor, aj na slovensku sa rieši iba Demitra a nikto iný :-x

3 Sever-rat Sever-rat | E-mail | Web | 10. září 2011 v 22:44 | Reagovat

Škoda, že se nedozvídáme z médií o obyčejných lidech. Také mají své příběhy, někteří také něco dokázali. Jen nebyli tak známí a nebyli součástí nějaké katastrofy..

4 Terra Terra | Web | 19. září 2011 v 20:55 | Reagovat

Dobrý článek.. asi takhle: Kámoška občas říká a se to od ní naučila = Člověk má za úkol dvě věci narodit se a zemřít. Bývalá spolužačka zase říkala tři = Narodit se, mít děcka a zemřít. Je jen na člověku k čemu se přikloní. Jinak našich skvělích hokejistů je mi taky líto..:(( Škoda jich.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Vyjádřete svůj názor na to kam by se mě ubírat Evropa s ní i Česko... DISKUZE - ZDE

... investor? Stát se investorem není vůbec těžké, třeba narozdíl od lékaře, protože vzdělání není povinné, ale na druhou stranu je určitě doporučené. Jsou investoří, které znáte z filmů, třeba na Wall Street, jak mávají svými akciemi a neustále někam telefonují a křičí. To jsou profesionální investoři, které investování živí. Jenže investovat se dá i jinak, jednodušeji. V dnešní moderní době k tomu stačí PC, internet a správný program...více

... Evropa pozvolna nakročila na cestu větší integrace, protože chce vytvořit fiskální unii, která připravý státy o část jejich suverenity, protože budou muset dodržovat pravidla stanovená EU - to především v oblasti zalužování se. Jedná se o to, že státy, které se připojí k této fiskální unii, se nebudou moci zadlužit nad určitou hranici, jinak jim budou uděleny sankce....více

...premiér vlády "rozpočtové opovědnosti", která má za cíl snižovat dluhy této země nepříjme smlouvu, která ho k tomu zaváže, a proto i kdyby tu byla jiná vláda a jiný premiér, tak bude zadlužování kontrolováno. Určitě existují důvody proč nejde na určitou věc přistoupit. Jenže...více