Září 2011

Dnes je důležité neprodělat mnoho

22. září 2011 v 21:09 | ?-nom
Co se dnes děje na finančních trzích?

Padá vše kromě...

Dalo by se říci, že v dnešní nejisté atmosféře, kterou v posledních dnes podpoříli jen další špatná čísla například z americké ekonomiky už je možné opravdu vše. To dokazuje skutečnost, že prakticky jediný instrument v kterém se investoři cítí bezpečně - státní dluhopisy spolehlivých zemí, se můžou prodávat i bez výnosu a co víc se ztrátou! Ano, je to možné a to svědčí o tom co je napsáno v nadpisu. Teď nejde o tom získat, ale o tom neztratit příliš mnoho. Proto investoři vkládají svoje peníze do dluhopisů Německa, USA a třeba také Švýcarska, ke kterému se vztahuje výše zmíněné. Investoři považují Švýcarsko za tak bezpečné, že mu vlastně platí (i když minimální úrok) za to, že mu půjčili. Pro zjednodušení by to bylo jako kdyby vám banka půjčila třeba 10 000 Kč a vy jí museli vracet jen 9 900 Kč (v praxi vracíte samozřejmě více než je půjčená částka).

Zde je vidět, že výnosy na švýcarských dluhopisech opravdu klesly mírně pod nulu.

To je vše, chtěl jsem se s vámi podělit pouze o tuto momentku, ale ještě vám chci doporučit výborný článek zabývající se jednoduše možnostmi, které má Evropa pro vyřešení krize. Čtěte ZDE.


První bankovní styk

20. září 2011 v 16:29 | ?-nom
Už jsem měl první bankovní styk? ;)
Co říkám k reklamě G2 studentské konto a co na ní říkáte hlavně vy?

Kdo neví o co go, tak video zde ↓

Pokud by chtěl někdo verzi s mužem tak klik.

Žít naplno!

8. září 2011 v 20:39 | ?-zof
Co si myslím o pádu letadla s (nejen) českými hokejisty na palubě a jejich smrti? Co jde změnit - život nebo smrt? A proč je potřeba se chránit před médii?

Smrt není tím špatným

To, že někdo umřel už nejde vzít zpět. Je možné řešit proč se to stalo a někoho popřípadě potrestat, ale nikoho to nevrátí. Toto platí pro každého jednoho člověka. Denně umírají tisíce lidí! Jenže nejde o smrt pro tu snad nežijeme. Podle mě jde spíš o život. Jinak řečeno nikdo nežije proto, aby umřel, ale nikomu se to nevyhne. Nemůže ani ovlivnit kdy se tak stane. Můžeme se jedině snažit žít "každou chvíli tak jako by to byla jeho poslední" - prostě naplno! O to jde. Až umřete tak už nebudete mít šanci postavit domek pro děti, oslovit tamtu slečnu nebo zkusit něco nového. Smrt je součástí života a proto je jistotou, která se nemusí nijak řešit, jenže život - to je oč tu běží!

Nikdo není lepší ani horší

Víte, trošku mě zaráží jakou lavinu strhla v Česku smrt našich třech skvělích hokejistů. Nechci je tím shazovat, byli výborní ve hře a věřím, že i skvělí lidé. Jenže jak už jsem psal denně umírá tolik lidí, o které se nikdo nezajímá. Je možná dobré připomenou, že v tom letadle nezahynuli jen tři češi, ale i dalších více než třicet lidí. O to se v Česku možná nikdo nezajímá. Je to pouze můj názor, ale připadá mi to sobecké...právě z toho důvodu, že nikdo není lepším ani horším člověkem než kdokoliv jiný.

Informace dnes potřebují kontrolu

Trochu odbočím od tématu, ale k věci související s tím vším. Jak jste se dozvěděli o této události? Věřím, že by 90 % lidí odpovědělo z médií (ať už to je TV, zpravodajské servery, FB nebo rádio). Poprvé jsem tuto věc, o které chci psát zaznamenat při atentátu v Norsku. Jde o to, že zprávy o počtu obětí, způsobu útoku atd. všechny tyto hrůzné informace koukali ze všech rohů internetu, TV prostě všude. Včerejší událost s hokejisty měla tento efekt ještě silnější. Na facebooku se prakticky nehovořilo o ničem jiném, vznikali skupiny na uctění jejich památku atd. Neříkám, že to je špatně! Jen mě mrzí, že vždy mají takovýto, řekl bych, globální efekt pouze smutné nebo vlastně dokonce jen tragické události. Pokud se dozvím něco takového tak mi to moc nepomůže a když to na mě kouká z každého rohu tak se to ještě zhorší. Naštěstí věřím, že je vše pořád v našich rukách. Vězte, že můžete vypnou TV, rádio a vše. Já to docela doporučuji, protože mediální smršť je v dnešní době asi věc již naprosto normální. Právě to, že žijeme v demokracii bez cenzury a nemusíme poslouchat tajně rádio Svobodná Evropa na nás přenáší to zodpovědnost, abychom si o tom co chceme slyšet rozhodovali sami a informace filtrovali.

Lék na krizi? Integrace aneb spolu jsme silnější!

2. září 2011 v 19:49 | ?-nom
Co nám pomůže z všemožných krizí a co z toho budem mít? Co je nejlepší konkrétně pro tu naši evropskou? A proč by mělo zrovna toto fungovat?

Krize jsou těžké, nikoliv však zlé či destruktivní!

Známe to každý, jednou jsme dole a jednou zas nahoře. Když už jsme, ale už opravdu dlouho dole a stále se propadáme, tak je těžké nezačít zoufat. Jenže pokud pouze zoufáme a naříkáme tak se znovu nahoru nevyšvihneme. Když jsme dole tak musíme najít v sobě obrovskou sílu, vyslověně "překonat sebe samého", to znamená dokázat něco čemuž bychom před tím jen těžko věříli, že dovedeme. Pokud se nám toho povede, tak začneme znovu stoupat, ale již nebudu ti samí lidé jako předtím, nýbž budem mít širší obzory a nové zkušenosti nabyté právě proto, že jsme si prožili tu krizi. Bez ní bychom se nevyvinuli vpřed!

Díky krizi může evropa výrazně poskočit kupředu

Teď buďmě konkrétnější. Zaměřme se na krizi, jedno jestli dluhovou, ekonomickou nebo sociální, v evropském měřítku. Představme si, že by se nám žilo pořád stejně (někomu dobře, někomu špatně). Myslíte si, že by se začalo uvažovat o takových věcech jakými jsou eurobondy (společné dluhopisy zemí eurozóny), evropské ministertvo financí nebo centrální kontrola nad zadlužováním. Já sám za sebe, si myslím, že o takových věcech bychom dnes neměli ani potuchy. Možná za 10, 15 let..a jestli vůbec někdy! Právě krize, to nepohodlý, kterého se nám teď dostává, dokázala rozhoupat politiky, ekonomy a všechny koho zasáhla, aby se rozhodli a šli kupředu ...anebo se vrátili nazpátek. Jít kupředu znamená právě integraci, tedy větší propojení evropské nejen měnové unie a většiny států Evropy. Jít nazpátek znamená opak, vrátit se tam, kde jsme byli. Zrušit nebo zničit euro, EU, zavést přísné kontroli na hranicích a žít si každý v té své zemi a nejlépe ještě říkat: Za to můžou oni ty na severu/západu/jihu/nahoře/dole...tohle jsme tu už měli a chceme to tu zase..?

V jednotě je síla

Je tu určitě jedna veledůležitá otázka: Bude to fungovat? Opravdu je toho to nejlepší? Moje odpověď je taková, že jistotu, zda je to či ono to NEJ nikdy nemáme. Můžeme se však kouknout do minulosti a zjistit co většinou fungovalo. Výhody integrace neboli spojení vidíme už klidně v pravěku. Už člověk neandrtálský se naučit žít pospolu v tlupách. Proč asi? Jelikož se mu tak žilo lépe. Nemusel s ostatními bojovat, ale naopak s nimi spolupracoval a je i matematicky dokazatelné, že dva dokáží více než jeden! Jak je psáno v předchozím odstavci směry kam se můžeme vydat jsou jen dva - tam dál a nebo zpět. Já chci jít dál. A co vy?Vyjádřete svůj názor na to kam by se mě ubírat Evropa s ní i Česko... DISKUZE - ZDE

... investor? Stát se investorem není vůbec těžké, třeba narozdíl od lékaře, protože vzdělání není povinné, ale na druhou stranu je určitě doporučené. Jsou investoří, které znáte z filmů, třeba na Wall Street, jak mávají svými akciemi a neustále někam telefonují a křičí. To jsou profesionální investoři, které investování živí. Jenže investovat se dá i jinak, jednodušeji. V dnešní moderní době k tomu stačí PC, internet a správný program...více

... Evropa pozvolna nakročila na cestu větší integrace, protože chce vytvořit fiskální unii, která připravý státy o část jejich suverenity, protože budou muset dodržovat pravidla stanovená EU - to především v oblasti zalužování se. Jedná se o to, že státy, které se připojí k této fiskální unii, se nebudou moci zadlužit nad určitou hranici, jinak jim budou uděleny sankce....více

...premiér vlády "rozpočtové opovědnosti", která má za cíl snižovat dluhy této země nepříjme smlouvu, která ho k tomu zaváže, a proto i kdyby tu byla jiná vláda a jiný premiér, tak bude zadlužování kontrolováno. Určitě existují důvody proč nejde na určitou věc přistoupit. Jenže...více